Video par ēšanas traucējumu tēmu, depresiju-Anna pastāsta

Sveiki visiem 👋 Jaunumi no manis. No mums! Varbūt kādam ne jaunumi, bet atkārtošana zināšanu māte 🤭
“Būt Brīvai” nu ir biedrība, kas pārstāv cilvēku intereses, kuriem ir ēšanas traucējumi (izraisītās sekas) , depresija un viņu tuviniekiem.
Aicinu iestāties biedrībā, un tiem, kam aktuāli, aicinu stāties pašpalīdzības grupās,kuru darbs nu jau noris ļoti raiti un ir redzams, ka tas darbojas, palīdz. 🙂
Un, video aizmirsu pateikt, bet ir lūgums nu jau no 2 tuviniekiem, lai būtu grupas tuviniekiem, tāpēc aicinu iestāties un būs arī šāda grupa. Kā arī, aicinu iesaistīties puišus, kuriem ir ēšanas traucējumi.
Priecīgas Lieldienas visiem!!! Kopā mums izdosies!
#butbrivai #butbrivaicom #esanastraucejumi #depresija #biedriba #psihiskaveseliba #atbalsts

PAŠPALĪDZĪBAS GRUPAS CILVĒKIEM AR ĒŠANAS TRAUCĒJUMIEM!!!
🙂
Beidzot saņēmos.
Es ļoti daudz runāju par bulīmiju, bet… Tik pat sāpīgi, tikpat ‘ārpus normas’ ir bijis anoreksijas periods. Un, kā es ar to cīnijos. Kas palīdzēja. Tapēc…
Video visām meitenēm, kas cīnās ar anoreksiju vai anoreksisku domāšanu. Jo, pa lielam, galveinais jau ir tas, kas notiek galvā. Tas, kā tas izskatās vai izpaužas ārēji, ir tikai sekas.
Meitenes, es ceru, ka jūs no šī sev kaut ko paņemsiet, arī meitenes ar bulīmiju!
Es par jums turu īkšķus!!! Un atgādinu, šim visam nav medicīniska rakstura, šis vis ir Peer to Peer princips. Es dalos pieredzē, jūs izdarat secinājumus.
Anna
#butbrivai #butbrivaicom #ēšanastraucējumi #recovery #atbalsts #peertopeer
Svarīgi!
Atklātākais video, man šķiet, kāds man ir bijis. Laikam arī garākais, ja kadam garlaicīgi- “interesantāk” vidū.
Man nedaudz likās tā nepareizi, ka daudz kur ļoti akcentē tik daudz, ka anoreksija tieši ir tas ēšanas traucējumu drausmīgākais veids. Jā, tas ir drausmīgs. Bēēēt, es nezinu, kapēc mēdijos kaut kā mēģina visu izskaistināt. Esmu redzējusi neskaitāmi daudz dokumentālas filmas par ēšanas traucējumiem, bet līdz galam patiesas ir tikai dažas. Un es saprotu… jo meitenes nevēlas runāt, jo ir kauns. Un, kapēc? Tas video.
Es nedaudz kaunu nometu malā. Bet tāpat, tagad pie sevis domāju- varēju pateikt vēl mazliet atklātāk. Bet to nākamajai reizei.
Mazliet garlaicīgs ievads, bet gribu pastāstīt par dzīvi ar bulīmiju, kompulsīvo ēšanu, to pašu anoreksiju un mazliet savu ortoreksijas stāstu…
Un ar šo video, gan ir jādalās- gan tiem, kam ar ēšanas traucējumiem nav nekāda sakara ne ģimenē, ne ārpus, gan tiem, kam ir tiešs sakars. Līdzīgi, kā rāda TV par anoreksiju, es gribu pateikt patiesību par bulīmiju.
Anna ❤
Svētki.
Svētkiem ir jābūt priecīgiem visiem!
Mazs padoms, ko likt galdā vai, kā garšīgi iepriecināt kādu, kam ir ēšanas traucējumi. Tas nav viegli ne tiem, kas aicina, ne tiem, kas nāk ciemos, ja viņam ir ēšanas traucējumi.
Garšs stāsts īsāk-
Augļi, dārzeņi, ne tikai treknas lietas, ja galdā rosols- lai ir alternatīvi svaigi salāti, mēģinat delikāti pajautāt- ko varbūt šis cilvēks labprāt gribētu redzēt uz galda.
! NEspiest ēst (pats pats galvenais, manuprāt)
! NEvaimanāt par pārlūzšanu vai ”TEV VAJAG kaut ko apēst!”
! Neskatīties uz pirkstiem-ēdīs/neēdīs
! Svētki nav pārmācīšanas stunda vai padomdošanas seminārs- nemoralizēt, kā vajag ēst vai tml. Ļaut darīt brīvi šim cilvēkam, kā vēlas- ēst vai neēst. Ja uz galda būs šim cilvēkam pieņemams ēdiens (es neticu, ka nekoooo no augļiem neviens nepaņems, kaut pieklājības pēc), tad kaut ko jau paņems.
!!! Svētkiem nav jābūt par un ap ēdienu! Pat bez cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem. Svētkos ir jāpriecājas, ēdiens ir sekundārs.
Es čīkstu.. (video zemāk)
Rīt par to, ar ko pacienāt viesībās cilvēkus ar ēšanas traucējumiem. Jeb- ēdieni, no kuriem nav bail, vai ēdieni, ar kuriem neprovocēt bulīmiskas lēkmes.❤
Anna
p.s. šodien nav mana diena 🙈 vismaz šis Live bija jēdzīgākā dienas daļa 🤭
Mārtiņš Bidiņš par ēšanas ieradumiem, kas cilvēkus, kas vēl nav ēšanas traucējumos, var uz tādiem aizvest vai, kā būt formā nekaitējot sev
Šoreiz par nesamo. Par emocijām. Par to, ka laicīgi atbrīvjoties no problēmām mēs varam atbrīvoties no lielas, smagas, samilzušas problēmas (kuru nevaram pacelt) nākotnē.
Arī par ēšanas traucējumiem.
Un šajā sakarā – izveidots Būt_brīvai_depresija_private,
https://www.facebook.com/groups/415189309549217
kur aicināti pievienoties visi, kas cieš no depresijas, saskārušies ar to kādreiz, lai atbalstītu viens otru un iedraudzētos. Jo, kā ar ēšanas traucējumiem- to saprot tikai tie, kam tas ir bijis….
Pēdējais video. Janvārī 🙈
Ir tik darbīgs laiks 🙈 Man īsti nav šobrīd laika kādam rakstam, bet es centīšos. Man ir vairāk laika video, jo es darbojos (MĒS, mēs jau esam divas!!!🥳 Nē, ne stāvoklī, komandā 🙈), lai darbotos daudz jaudīgāk 🙂
Šobrīd ir pieejamas konsultācijas sadarbībā ar Psiholoģiskās Veselības Centrs, ja kādai nepieciešama palīdzība! Pret ziedojumu vai, ja nav iespējas, tas nekas, ziedojums nav obligāts. Galvenais darīt 🙂 Sīkāk, varat man uzrakstīt un pastāstīšu, kur, kas, kā!

p.s. ā un par medikamentiem video- nē es neesmu tāda, kas pie katra punķa un problēmas, dzer stipras zāles. Es runāju par ēšanas trauc. galējām stadijām. 🙂
Tiekamies! Un PAGAIDĀM- maziem solīšiem.
Anna
Un kur es “esmu” šobrīd jeb, kā tas trakais stāsts “beidzās” (nekas nav beidzies,dzīve tikai sākas)
Ka tas sākās,kur es “pabiju”… daļa 1
Par depresiju, par metodēm, kas palīdz gan vieglas depresijas, gan ēšanas traucējumos, lai justos vieglāk
Papildinājums rakstam- par pāris frāzēm, ko neteikt cikvēkam ar ēšanas traucējumiem